המהדורה העברית של גרנטה רואה אור בהוצאת סיפור פשוט. סיפור פשוט הוא מרכז לספרות בנוה צדק בתל אביב הפועל, מאז שהוקם ב-2003 על ידי רוני קרמר, כחנות ספרים עצמאית, מקום מפגש לאירועים ספרותיים וסדנאות כתיבה, ומשנת 2014 כבית ומוציא לאור של המהדורה העברית של גרנטה – מגזין בינלאומי לספרות חדשה.

סיפור פשוט נוסדה מתוך אהבת ספרים וכדי להקדיש את מרב תשומת הלב לקולות ייחודיים ביצירה ובעשייה הספרותית המקומית. בחנות הספרים מגוון רחב של ספרי פרוזה ושירה, ספרות אנגלית ייחודית, מבחר של ספרות פוליטית וחברתית, מבחר של ספרות ישראלית מתורגמת לאנגלית. ספרי אמנות ישראלית, עיצוב ואדריכלות; אוסף ספרי ילדים יוצא דופן ומבחר מקצועי של ספרי יוגה, אוכל ותזונה.

בסיפור פשוט וביוזמתה מתקיימות על בסיס קבוע סדנאות כתיבה ומפגשים ייחודיים המוקדשים לספרות ותרבות מזווית מקורית ויוצאת דופן: תערוכות מאויירות בעקבות ספרים, הבולטת בהן והנערכת אחת לשנה: 'סיפור פשוט', כנס הסיפור הקצר, כנס ספרות ילדים, תיאטרון סיפור לילדים, 'מהדורה מוגבלת' – חנות נודדת לספרות פוליטית וחברתית ועוד מפגשים מקומיים עם מיטב הסופרות והסופרים מן הארץ והעולם.

מאז הפכה סיפור פשוט לבית הרשמי של המהדורה העברית של גרנטה, כתב העת הנודע הפועל כבר מעל למאה ועשרים שנה, התארחו בארץ ביוזמתה סופרות וסופרים וכן עורכים ועורכות שלוקחים חלק בפעילות של גרנטה ברחבי העולם. לקריאה נוספת ולמבחר מומלצי סיפור פשוט